Aplikacja

Przed zastosowaniem samodzielnie aplikacji TUFF TOE przeczytaj dokładnie instrukcję oraz obejrzyj film demonstracyjny!

Jeśli dojdziesz do wniosku, że sam nie dasz rady, chętnie to zrobimy. Napisz do nas na kontakt@tufftoe.pl i wszystko uzgodnimy.

ZACZYNAMY APLIKACJĘ

Na początek przygotuj sobie stanowisko pracy.

Będziesz potrzebował: Tuff Toe, papier lub ręcznik do zabezpieczenia miejsca pracy, szeroką taśmę klejącą …no i oczywiście buty.

Jeśli Tuff Toe jest zimny, aplikacja i utwardzenie potrwa dłużej. Upewnij się, że Tuff Toe nie leżał w zimnym miejscu. Sprawdź to, dotykając strzykawkę Tuff Toe, jeśli jest ona zimna w dotyku, zanurz ją w ciepłej wodzie, aby ją podgrzać. Najlepsza temperatura TUFF TOE do aplikacji to maksymalnie 20 stopi Celsjusza (temperatura pokojowa).

1.Przygotowanie

KROK 1 Taśma klejąca – naklej taśmę na obszar roboczy odseparowując czubek od reszty buta. Zabezpiecz obszar roboczy, umieszczając pod spodem papier lub plastik, gdzie będziesz stosować Tuff Toe. Zabezpiecz również przednią i dolną część buta, tak aby stworzyć czystą krawędź (jak na zdjęciu).

KROK 2 Przygotowanie powierzchni roboczej – Obszar roboczy przetrzyj najpierw papierem ściernym załączonym do zestawu Tuff Toe. Im gładsza skóra lub guma, tym bardziej dokładnie będzie trzeba szlifować, aby stworzyć szorstką powierzchnię.

KROK 3 Wyrównaj poziom kleju w komorach strzykawki – wyjmij końcówkę i wyrównaj klej, wyciskając materiał, tak aby upewnić się, że produkt jest równo mieszany

WSKAZÓWKA: Oznacz strzykawkę w połowie, aby wiedzieć, ile produktu należy nałożyć na poszczególne buty.

KROK 4 Końcówka mieszająca i płytka dociskająca – Umieść końcówkę mieszającą na strzykawce i wsuń na strzykawkę płaską plastikową nakładkę.

2. Aplikacja

KROK 5 Nakładaj równomiernie – aplikuj od jednego boku do drugiego, przesuwając w lewo i w prawo. Aby uzyskać najlepsze rezultaty: trzymaj końcówkę aplikatora na bucie podczas nakładania Tuff Toe.

WSKAZÓWKA: Zastosuj stały nacisk na tłok oraz stałe tempo nakładania, produkt początkowo jest ciekły, ale potem szybko zastyga.

KROK 6 Utwórz czystą krawędź dolną – Po umieszczeniu produktu na górnej części buta, należy szybko rozpocząć nakładanie ściegu w poprzek podeszwy, aby utworzyć czystą linię krawędzi.

3. Po aplikacji

KROK 7 Usuń taśmę – Natychmiast usuń taśmę zabezpieczającą, ale powoli, aby nie naruszyć warstwy Tuff Toe.

KROK 8 Obracaj 2 minuty – Ustaw czas na 2 minuty i obracaj but przez 2 minuty czubkiem skierowanym do dołu. Nie odstawiaj buta bo klej spłynie do podeszwy i aplikacja nie uda się.

KROK 9 Odczekaj 24 godziny – Do uzyskania ostatecznego efektu, odczekaj 24 godziny. Jeśli chcesz użyć butów przed tym czasem, umieść je w ciepłym miejscu, aby przyspieszyć proces schnięcia.

4. Opcje wykończenia:

KROK 10 Matowy czy błyszczący? – W celu uzyskania matowego wykończenia odczekaj 30-45 minut i dotknij, czy warstwa Tuff Toe jest lekko lepka. Jeśli jest zbyt lepki odczekaj kolejne 5 minut i powtórz test. Następnie pocieraj opuszkiem palca w celu zmatowienia powierzchni, potem pozostaw na 24 godziny do wyschnięcia

Szczegółowy instruktaż przedstawia poniższy film. Koniecznie obejrzyj przed zastosowaniem aplikacji: